Magazyny Energii​

Magazyn Energii - co to jest i jak działa?​

Magazyny energii (akumulatory do fotowoltaiki) pozwalają przechowywać energię wyprodukowaną w dzień i używanie jej gdy fotowoltaika kończy produkcję po zachodzie słońca czy w nocy, to pozwala na zwiększenie zysków z użytku instalacji i szybki zwrot. Magazyny energii pozwalają również na wykorzystanie zgromadzonej energii, jako zasilanie awaryjne, przez to przy możliwych brakach w przyszłości w dostawie prądu będziesz zabezpieczony. Dzięki magazynom energii i zminimalizowaniu oddawania i pobierania energii jesteśmy w stanie zmniejszyć koszty utrzymania domu praktycznie do minimum.

Magazyn Energii do domu jednorodzinnego - jaki wybrać?

Przy wyborze magazynu energii do domu jest bardzo ważne jest uwzględnienie dobowego zapotrzebowania na energię w domu oraz średnią w skali roku, to pomoże przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Dla standardowego domu jednorodzinnego optymalnym magazynem energii będzie taki z pojemnością około 10 kWh. Jednak przed samodzielnym wyborem magazyny poproś o audyt energetyczny, bo optymalny magazyn nie tylko zmniejszy koszty, lecz także zwiększy efektywność instalacji.

Przy wyborze magazynu energii ważną rzeczą jest sprawność, popularnym wyborem są Akumulatory litowo-jonowe. Mają one bardzo dużą sprawność ok. 90-95% i można je rozładowywać praktycznie do zera. Te cechy sprawiają, że nadają się idealnie jako uzupełnienie instalacji fotowoltaicznych. Właśnie dokładnie takie akumulatory posiadamy w naszej ofercie.

Magazyn Energii do domu jednorodzinnego - jaki wybrać?

Zadajemy sobie jedno i chyba najważniejsze pytanie. Czy taki magazyn energii jest w ogóle potrzebny i opłacalny? Jeśli chcesz na nim zarobić to w skrócie nie jest to coś dla ciebie. Jednak jeśli chcesz uodpornić przed brakami w dostawie prądu czy uchronić instalację przed wyłączaniem się w godzinach szczytu to ten produkt jest dla ciebie!

 

 

Magazyn Energii całkowicie rozwiązuje te problemy.

 

Podsumowując​

Magazyny energii nie są niezbędne do zyskownej instalacji fotowoltaicznej, nie przekładają się one bezpośrednio na zarobek – to zadanie paneli fotowoltaicznych. Jednakże magazyn energii spełnia szereg przydatnych funkcji, od zasilania awaryjnego po zwiększenie autokonsumpcji.

 

Sprawdź naszą ofertę i wybierz swój Magazyn Energii już teraz!

 

Masz pytania albo potrzebujesz fachowej pomocy w wyborze odpowiedniego magazynu?

Wszystkie pytania proszę kierować na adres e-mail:

 

Niech energia będzie z tobą!